1. Pokidan prednji talofibularni ligament i parcijalna ruptura tibiofibularnog ligamenta skočnog zgloba

    Pitanje broj: #151712

    Poštovani,

    Mogu da hodam, ali ne da pravim nagle pokrete, i teže ispravljam nogu (mogu polako), dok je savijanje gotovo nemoguće. Pa bih da čujem Vaše mišljenje u čemu je problem i za koliko će proći bol. (da napomenem, imam 16 godina. Desna noga, rukomet, nedavno sam se vratila trenirati posle teške povrede, pokidan prednji talofibularni ligament i parcijalna ruptura tibiofibularnog ligamenta skočni zglob)
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Mirovanje i smanjenje otoka su primarni u ovom slučaju. Inače to različito dugo traje.
      Na Vašem mestu bih napravio pauzu od tridesetak dana.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151712

    • Naime, pre 2 godine sam imao povredu u vidu udarca na fudbalu. Uradio sam ultra zvuk i magnet. Zakljucak magneta je sledeci: 1: tenovaginitis tetive m. Flexor hallucis longusa. 2: kompletna ruptura prednjeg talofubularnog ligamenta. Uradio sve moguće rehabilitacije i posle 2 godine krenuo lagano na fudbal ali i dalje noga kao da nije moja. Šta raditi?