1. Peckanje u mišićima posle operacije

    Pitanje broj: #151733

    Poštovani,

    Uzrok: fractura humeri, extemitatis prokximalis sin. Operisan sam, postavljena je pločica, 30 dana nakon operacije osećam peckanje u mišićima,  u ramenu bol ne prestaje nikako, osećam pucketanje u ruci i suši mi se koža na prstima te leve ruke.
    Interesuje me  da li je to normalno u posleoperativnom toku i koliko će dugo da traje od dana operacije?
    Pomozite mi doktore biću Vam unapred zahvalan.

    Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 23. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #151733

    • Pozdrav, imao sam operaciju skocnog zgloba i ugradjena dva srafa. I fibula je napukla, ali tu nije radjeno nista. Radjeno je prije 20 dana i stvarno ne osjecam bol, ali osjetim peckanje koze trnce i zatezanje koze u podruciju stopala od zgloba do prstiju. Pitao sam doktora, ne zna mi rec sta je to. Ne mogu nocima da spavam, da mirno lezim, bas je jako neogudno...unaprijed hvala

    • 1.7.2021. godine operisala sam kuk koksartroza. Operacija uspjesna. Nakon 45 dana otisla u banju i od tada su nastali moji problemi. Peckanje, svrab i bolovi koze po cijelom tijelu. U banji mi je i kosa opala. Nakon laboratorijskih nalaza receno mi je da je to od anestezije. Radim redovno vjezbe ali ne pomaze. Sve mogu da trpim ali svrab nikako! Molim Vas pomozite mi, sta da radim i dokle? s postovanjem,