1. Izbacivanje ramena iz ležišta

    Pitanje broj: #150170

    Pozdrav,

    Od malena sam mogao da izbacim rame iz ležista i nikad na to nisam obraćao pažnju. Naime, od kada sam počeo da igram bejzbol imam probleme sa ramenom jer mi ograničava pokret tj. moram da pazim da rame ne povredim tokom bacanja. Znam da su potrebne analize ali imam zakazano tek za nedelju dana, pa rekoh da vidim šta bi moglo biti.

    Odgovoreno: 03. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Vi ste na žalost, pod većim rizikom da dobijete trajna oštećenja ramenog zgloba, što na kraju rezultuje hroničnim bolovima i smanjenom pokretljivošću u zglobu. Na Vašem mestu bih odradio mrt-ramena i onda sa nalazima otišao do ortopeda.