Da li je kod deteta od 12 god.cija je dijagnoza: "Fractura antebrachii sin cum dislocationem aperta.Es 52,2''.I sa zavrsnom dijagnozom "OP_ Repositio chirurgica et fixatio intrmedularis cum fillum Kurschneri No I. Imobilisatio sadrea.5899 Trebalo fiksirati obe kosti,a ne samo jednu? Molim Vas da mi u najbrzem roku odgovorite na postavljeno pitanje. Unapred Hvala! 22.04.08.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Na osnovu podataka kojima raspolažem, nemoguće je precizbno odgovoriti na Vaše pitanje. Naime, kod dečaka od 12 godina, pootrebno je precizno nameštanje prelomljenih krajeva ksoti, i njihova fiksacija. Jedna od metoda je i fiksacija Kiršneroviom iglama i gipsom. Ukoliko je položaj druge kosti dobar, fiksacija nije neophodna. Precizniji odgovor mogu Vam dati, samo ukoliko imam rendgenske snimke.