Poštovani, krajem 10./ početkom 11. mjeseca osjetila sam trnjenje lijeve ruke. Prvi puta je trajalo par sati. Nakon par dana ponovno mi je utrnula lijeva ruka, samo što je to trajalo puno dulje te je bilo intenzivnije. Svaki put sam mogla pomicati ruku i osjećala sam sve normalno, samo što sam imala osjećaj trnjenja/žarenja. Nazvala sam doktoricu opće prakse i rekla mi je da je vjerojatno vratna kralježnica u pitanju i da vježbam i pijem lupocet te da ju nazovem za tjedan dana. Išla sam vaditi krv idući dan (KKS, TSH, CRP, sedimentacija, urin, biokemija, TSH). Sve je bilo u referentnim vrijednostima osim MPV (12.2, a ref. je do 10.4), a monociti su bili 11.4% (referento do 12%). U tih tjedan dana prestalo je generalno trnjenje, ali sam osjećala bol u živcima i mišićima. Bol se počela seliti dalje u leđa, ramena, vrat, glavu (najviše frontalni i zatiljni dio)... Nazvala sam doktoricu i htjela je da još jedan tjedan pijem lupocet i vježbam. Samostalno sam otišla na sistematski pregled (UZV dojki, abdomena i ginekološki UZV, UZV pripadajućih limfnih čvorova, EKG, KKS, urin, PAPA test). BI-RADS 2 dojke, eritroplakija na cerviksu promjera 1.5cm, monociti povišeni 12.6%, a referentni je do 12, MCHC povišen 349, a normalno do 345, MPV 12.3, papa test- pronađene su reaktivne promjene u stanicama koje su povezane s upalom. Doktorica koja me pregledavala je u nalazima napisala da je generalno sve u redu. Otišla sam na pregled neurologa i postavio je sumnju na cervikobrahijalni sindrom te od pretraga zatražio MRI cervikalne i torakalne kralježnice, SSEP n.medianusa, EMNG i EEG. Početkom 12. mjeseca sam obavila magnetsku. Cervikalna kralježnica abnormalnosti - alordoza, u C5-C6 segment protrudira disk diskretno (1.3mm) paramedijano desno i reducira prednji epiduralni prostor, manje degenerative promjene. Torakalna kralježnica abnormalnosti- izravnata torakalna kifoza, u razini visine trupova Th8,9 i 10 kralješka u dužini oko 6.2cm, diskretno je širi centralni kanal moždine koji transverzalno mjeri 1.2×1.5mm. Ponovno sam otišla neurologu te je rekao da magnetska ne objašnjava uzrok bolova i trnjenja te je postavio sumnju na artritis zbog toga što sam se požalila na bolove u zglobovima. Preporučio je pregled fizijatra. Otišla sam na pregled kod fizijatrice te ona isto nije našla ništa značajnije te je rekla da nemam nikakvih znakova artritisa (laktovi osjetljivi u području lateralnog epikondila uz negativan Milsov test, naznačen Tinel nad lijevim karpalnim kanalom, ID oko 5-6cm, planovalgus stopala). Preporučila je terapiju 5x UZV na trapeziuse, lokalna masaža, 5x TENS vrat-šake. Od dodatnih pretraga obavljenih početkom 12. mjeseca su pregled ORL (vazomotorni i alergijski rinitis s kroničnim tonzilitisom, povećani angularni limfni čvorovi), ortodontica (dala udlagu zbog škljocanja temporomandibularnog zgloba) te UZV vrata (obostrano uz prednji rub SKM po koji sitni reaktivni limfonod, obostrano submandibularno par reaktivnih limfonoda do 15mm te inhomogenija struktura štitnjače u smislu mogućeg limfocitnog tireoiditisa - Hashimoto?). Zadnjih par dana sam osjećala bol u zglobovima te čula zujanje u desnom uhu u nekoliko navrata, a evo danas osjećam bol od desnog koljena do stopala. Do 14. godine sam se aktivno bavila nekim sportom, a od prije tjedan dana sam počela vježbati s utezima. Sada većinom sjedim ili ležim. U užoj obitelji imam osobe s: povišenim krvnim tlakom, hipertireoza sa suspektnim Hashimotom, benigni tumori maternice, glaukomi, artritis. Moram i reći kako sam psihički dosta loše od kada su svi problemi krenuli (gubitak kilograma zbog smanjene volje za jelom).

    Molim Vas možete li mi reći o čemu bi se potencijalno radilo? Imam li razloga za veliku zabrinutost?