Postovani, molim vas za neki odgovor, savet, vec sam vam pisala. Pre desetak dana, slucajno sam prelazeci prstima po vratu sa zadnje desne strane opipala neko zadebljanje nalik na neku oteklinu. Otok ili to nesto se okom ne vidi, ni kada je glava u prirodnom polozaju niti kada savijem glavu ili okrenem vrat. Drugih simptoma nemam. Ne boli me, ne smeta mi, ne boli ni na dodir, apsolutno ga ne primecujem osim kada predjem prstima. Ukucani mi govore da nije nista, da preterujem ali ja sam zabrinuta. Da li mi mozete reci sta se tu nalazi, sta bi to moglo biti, na osnovu slike koju sam poslala. Taj “otok” je ispod prsta. Na dodir deluje kao kad se udarimo pa nam koza natekne, ne mogu ga bas okarakterisati. Pre toga sam bila ispekla prst pa mi je sestra prala kosu nad lavaboom, da li postoji mogucnost da sam nesto nadrazila? Takodje sam trenirala prethodnih dana i dizala tezine, sto inace radim i u teretani, ne znam da li to ima neke veze. Sta to moze biti, sta se tu nalazi? I kome da se obratim, s obzirom na ovu vanrednu situaciju? Nemam overenu zdravstvenu knjizicu pa nisam u mogucnosti da odem kod odabranog lekara.

    Odgovoreno: 16. 04. 2020.

Komentari na pitanje: #168507

    • Postovana, uradila sam UZ mekog tkiva. Rezultat vam saljem u vidu slike. Preporuceno mi je da uradim standardnu laboratoriju, da li se tu misli na KKS samo ili jos nesto ulazi u tu standardnu laboratoriju? I savet sa stomatologom, buduci da imam jedan zub koji ima tackice po sebi i za koji mi je vise puta receno da ga samo “pratim” ali mi ne zadaje nikakve tegobe, ponekad, jako retko bude osetljiv na hladnocu. Molim za vas komentar i savet. Hvala