Poštovani, Do pre par dana nisam ni znao šta je pilonidalna cista. Čitajući o tome na internet posumnjao sam da imam to, naišao sam na bukvalno svašta, međutim ne i ono što me zanima; ako biste mogli da mi date odgovor. U mom slučaju, pojavio mi se gnoj u predelu trtične kosti, pa sumnjam da je o tome reč. Nemam bolove (mozda 2-3 puta u prethodne 2 godine), ali ne velike bolove, verovatno od nezgodnog sedenja, taj neugodan bol prodje posle dan-dva. Interesuje me - u slučaju da imam pilonidalnu cistu, da li ona mora kad-tad da se operiše ili postoji mogućnost da se živi sa tim (uz povremene bolove i gnoj)? Nije toliko ozbiljno? Hvala puno!

    Odgovoreno: 08. 03. 2020.
    • Postovani,

      najbolje bi bilo da dodjete na pregeld na kome ce biti ustanovljeno o cemu se radi i postaviti detaljna dijagnoza, ako se radi o pilonidalnom sinusu, a na osnovu Vaseg opisa sticem utisak da se radi, predlozicu najbolju terapiju i tretman za Vase stanje ali operativno lecenje je jedini vid definitivnog izlecenja. Pregled mozete zakazati preko sajta Stetoskop,

      Srdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic