Imam 28 godina. Letos sam primetila da mi oticu obe noge, ali leva nesto vise. Mislila sam da je zbog toplote. U toku zime mi se to ponovo dogodilo, ako dugo stojim, jako oteknu, a ako ih veci deo dana drzim podignute, onda oticu nesto manje, ali ipak dovoljno da se prepoznaje stisak od carapa. Pre par dana se javila i bol, samo u levoj nozi, u zatkolenoj jami i potkolenici pri savijanju. Primetila sam i da je zatkolena jama nekako otekla, kao odskocila, u odnosu na desnu nogu. Da li mi mozete pomoci nekim savetom ili misljenjem? Hvala

    Odgovoreno: 10. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Potrebno je uraditi analize krvi i mokraće,
      proveriti krvni pritisak i ograničiti unos soli.
      povećan unos soli zadržava tečnost u organizmu sto se da primetiti po otocima oko skočnog zgloba.
      par dana budite na dijeti sa malo kalorija i bez soli, koristite sveže voće i povrće, očistite vaš organizam.
      ako to ne da rezultate obratite se vašem izabranom doktoru.