1. Problem sa stopalima

    Pitanje broj: #150759

    Pozdrav,

    Imam problem sa stopalima. Kada sedim ili stojim tabani mi postanu ljubičaste boje. Kada se pokrenem, kada ih protrljam ili podignem one se vrate u normalu i tako sve u krug. Šta može da prouzrokuje ovo, da li je opasno i kod kog lekara da se obratim?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Imate problema sa perifernom cirkulacijom i moguće proširenim venama u donjim ekstremitetima. Ukoliko ste primetili da ovakve promene i na šakama kada duže vise, moguće da su te tegobe uzrokovane i srčanom slabošću. U svakom slučaju, trebalo bi da se obratite kardiologu i vaskularnom hirurgu.