1. Problemi sa migrenom

    Pitanje broj: #150919

    Poštovani,

    Od avgusta 2015. godine imam problema sa skoro svakodnevnim glavoboljama. Glavobolje su nekad slabijeg a nekad jačeg inteziteta. Radila sam i analize krvi i štitne žlezde, pregled neurologa i tada je sve bilo kako treba. S obzirom na to da mi je celo leto zapušen nos i da sam 3 puta za dva meseca završavala u hitnoj zbog jakih glavobolja i poremećenog pritiska koji je uglavnom u tim trenutcima bio oko 100 sa 85 i puls 120 (puls mi je retko kad ispod 100), odlučila sam da posetim lekara. Dva puta sam radila krvnu sliku za mesec dana i neverovatna je razlika u njima. Neurolog mi je dijagnostikovao migrenu i zakazao magnetnu rezonancu mozga i kičme. Prvi rezultat tsh uvećan, nakon mesec dana se spustio. Internista mi je rekao da imam respiratornu aritmiju. Prebrzo se zamaram, dovoljno mi je da napravim deset koraka i osećam kako mi srce lupa. Još jedan problem je što mi je ždrelo non stop pod upalom, a telesna temperatura mi je stalno oko 37, 2 nekada i viša. Jednostavno znam da nešto nije kako treba ali lekari ne znaju šta se dešava.

    Odgovoreno: 20. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Najbolje je da sačekate rezultate zakazanih dijagnostičkih procedura. Ne može se olako zaključivati jesu li navedeni simptomi kod Vas povezani na neki način ili nisu. Temperature može objasniti stalno prisutno žarište infekcije u ždrelu koja se ili ne leči adekvatno ili se uporno ponavlja zbog oslabljenog imuniteta. Takva subfebrilna temperatura je sama po sebi iscrpljujuća po organizam što može biti razlog brzom zamaranju i okidač za glavobolju, naročito u osoba koje boluju od migrene. S druge strane, migrenske glavobolje često povećavaju srčanu frekvencu, i dovode osećaja zamora. To ne mora da znači da ima veke veze sa upalom grla i porastom telesne temperature. Potrudite se da ojačate svoj imunitet kako bi se što bolje izborili sa eventualnim infekcijama. Zakažite pregled specijaliste orl ukoliko niste, i pratite savete Vašeg lekara koji najbolje može sagledati Vaše celokupno stanje.