1. Priprema za operaciju fibroadenma

    Pitanje broj: #149631

    Poštovani,

    Radila sam pripreme za operaciju fibroadenoma, laboratoriju i pregled kod interniste. Sada me zanima koliko dugo su ovi rezultati validni i mogu se upotrebiti za operaciju? Doktor internista je rekao da važe malo duže a doktor opšte prakse kaže da ne važe ni mesec dana. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 24. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Kada se pripremate za operativni zahvat, trebalo bi da imate izveštaje specijalističkih pregleda ne starije od mesec dana i što svežije laboratorijske nalaze. Nalazi koji mogu biti nešto stariji su ultrazvuk, skener, magnetna rezonanca, zbog toga što se za ove procedure najčešće čeka malo duže zbog zakazivanja.