1. Otežano disanje

    Pitanje broj: #150540

    Poštovani,

    Imam 28 godina. Već mesec dana osećam da teško dišem. To traje skoro tokom čitavog dana. Osim toga osećam povremeno bol u kičmi, nogama, kao i slabost u rukama, ali se to ne dešava konstantno. Obavila sam pregled srca, pluća, uz abdomena i uz štitaste žlezde, i sve je bilo u granicama normale. Da napomenem da je pulmolog samo poslušao pluća, količina kiseonika merena oksimetrom bila je 98%. U mirovanju puls se kreće između 92-105. Moje pitanje je: Da li i pored svega gore navedenog postoji razlog za dalje traženje uzroka otežanog disanja i koje bih još preglede trebala da obavim? Da napomenem još i da sam se porodila pre 2 meseca carskim rezom. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Proverite krvnu sliku, gvožđe i hemoglobin. Postarajte se da uzimate dovoljno tečnosti i vitamina i da se pravilno, dovoljno i raznovrsno hranite. Vaš organizam je i dalje u stanju povećanih metaboličkih potreba.