1. Izbočina na kraju grudne kosti

    Pitanje broj: #150387

    Poštovani,

    Na kraju grudne kosti sam napipala jednu izbočinu, veličine oraha. Imam osećaj kao da se nastavlja na grudnu kost. Nisam sigurna od kada to imam, uplašena sam. Nije bolno na dodir i tvrđe je, kao da je kost, ne znam kako bih Vam drugačije opisala. Slučajno sam jedno veče to osetila.

    Odgovoreno: 24. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Nemate potrebe da se bojite. Takve promene su najčešće benigne prirode i obično se samo prati ima li promena u smislu njihovog rasta, pojave upale i sl. Najbolje je otići da promenu pregleda hirurg kako bi se isključilo eventualno neko ozbiljnije oboljenje.