1. Pojačano znojenja anusa i prepona

    Pitanje broj: #152151

    Poštovani,

    Imam problem sa znojenjem oko anusa i prepona uglavnom kada je toplo. Iako mi se znoje i dlanovi, stopala i pazuh, ovo mi predstavlja najveći problem. Da li i za moj problem postoji neko rešenje na primer neke kreme ili slično?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 05. 2017.
    • Poštovani,

      Ukoliko ste i inače skloni jačem znojenju prilikom povećane spoljne temperature i fizičkog napora, sasvim je normalno i pojačano znojenje u anogenitalnoj regiji. Za to ne postoji neko posebno rešenje budući da se ne radi o patološkom stanju. Preporuka je da u toplim danima obratite više pažnje na ličnu higijenu, i da koristite pamučan veš i garderobu od prirodnijih materijala. Izbegavajte sintetičke materijale, te pantalone i šorceve koji su pripijeniji uz telo i ne dozvoljavaju koži da diše. Povremeno možete natalkirati predeo prepona i unutrašnjih strana butina kako bi izbegli eventualnu pojavu ojeda.