Postovani nedavno sam pravio analizu celokupne krvne slike, zajedno sa tsh, t3 i t 4, (stitna zlezda) . Razlog su bili panicni napadi, anexsioznost sa blazom depresijom (diazepan i citalex sam pio pre analize) . Svi rezultati i referentne vrednosti su ok, (ljubazno molim pogledajte sliku u prilogu) . Bune me jedino referentne vrednosti neut koje su 2, 96 sto je ok (2-7. 5 su ref vred) ali u procentima 41. 6% (50-70% su ref vrednosti u laboratoriji kojoj sam pravio nalaz) lymp 3. 21 sto je ok (0. 8-4. 00 ref vred) ali u% je 45. 1 a ref vred (20-40% ) . Zbog te razlike naznačena je neutropenia, moje pitanje je, gde god sam proverio ref vrednosti neut i lymph u% , pa i kod vas su drugačije od med medalaba, kod većine pa i kod vas ref vred neut su 40-70% a lymph 20-50% i u ove referentne vrednosti se i moji nalazi uklapaju kao dobri. Svi ostali ref intervali se perfektno uklapaju, svaa ostala bela i crvena krvna zrnca, po malo su mi otekle limfne žlezde na vratu (ultrazvuk stitne je ok) ali imam par kvarnih zuba koje treba da popravim i zubobolje neposredno pred vadjenje krvi. Molim vas posavetujte me da li su mi nalazi ok, da li bih trebao na neshto da obratim paznju, jer sam pomalo uspanicen zbog neutropenie koja je naznacen. Molim vas pogledajte sliku u prilogu i hvala u napred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Na osnovu blago poremećenog odnosa neutrofila (sinženi) i limfociti (povišeni) , kao i na osnovu podatka da imate blago uvećane žlezde na vratu, najverovatnije je reč o prolaznoj, blagoj virusnoj infekciji. Savetujem vam da uzimate vit c a 1000 1x1 tokom narednih 5 dana, i da nakon toga ponovite samo kks, crp