Postovani, molim da mi sto pre odgovorite jer ne znam sta da radim. Pre 5 dana dobila sam dijareju pracenu mucninom i nagonom za povracanjem, kao i pojacanom zeludacnom kiselinom. S obzirom da sam u inostranstvu i nemam osiguranje, ignorisala sam prvih nekoliko dana. Juce mi je jako pozlilo, nisam imala snage da stojim, pa sam otisla do lekara koji mi je rekao jos i da mi je pritisak nizak i dao mi antibiotik ciproxin (ciprofloxacin) dva puta dnevno, lekove protiv mucnine motilium 10mg (3x dnevno) i prasak dioralyte (3x dnevno) za nadoknadu izgubljene tecnosti i minerala. Takodje mi je rekao da boravim u klimatizovanoj prostoriji. Pridrzavam se svega navedenog, ali i dalje konstantno osecam mucninu, bridenje u glavi i slabost. Stolica je cesta (po nekoliko puta nakon konzumacije bilo cega cak i u najmanjim kolicinama, kao npr dva gutljaja vode) i potpuno tecna. Pojacana kiselina nije konstantna, ali se povremeno javlja i tada ispovratim sve sto sam unela u organizam. Imam osecaj da mi se nista ne zadrzavau organizmu, osecam se vrlo slabo i za samo nekoliko dana sam vidno izgubila na kilazi, vrlo je vidno. U ustima imam cudan ukus, kao pri povisenoj temperaturi i usta su mi uglavnom vrlo suva. Iz nekog razloga dlanovi crvene, vidljiva je izuzetno crvena mrezica kapilara po celoj povrsini dlanova. Molim za bilo kakav savet ili sugestiju i ako je moguce da mi objasnite o cemu se radi i kako da se vratim u normalno stanje jer u ovom stanju ne mogu cak ni da se uputim kuci u srbiju, jednostavno je nemoguce, a ne mogu doveka placati hotel niti lekare ovde, nemam dovoljno sredstava. Molim za bilo kakav savet. Hvala p. S. Tegobe su pocele istog dana kada i menstruacija, ne znam koliko je to povezano. To je bio moj sedmi, osmi dan boravka ovde. Temperature su vrlo visoke ovde, kao i vlaznost vazduha, ako to ista vredi kao informacija. Srdacan pozdrav hvala

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Navedeni simptomi malaksalost, slabost isl su posledica dehidratacije organizma. Koliko sam razumela vi i pored antibiotske terapije imate diareju i povraćanje. Nastavite sa preporučenom terapijom ali se obavezno javite lekaru koji ju je prepisao kako bi prema potrebi korigovao istu, i putem infuzije izvršio nadoknadu tečnosti.