Postovani, da li bi mogli protumaciti analizu vadjenja krvi koja je obelezena kao losa. To je ks/mch, ks26/mcv80, ks/rdw16, 3. Epitelne celije /10-15 plocastih. Eto to bas nerazumem ssta znaci i koliko je bitno da se popravi. Zahvalna puno unapred.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Navedeni parametri krvne slike koje ste naveli (mcv, mch, rdw) su parametri koji se odnose na crvena krvna zrnca i koji su uglavnom izmenjeni kod postojanja slabokrvnosti, odnosno anemije. Radi pravilnog tumačenja potrebno je sagledati celokupne rezultate kompletne krvne slike (kks) i serumskog gvožđa. Gore navedeni parametri pravilno se mogu tumačiti u skladu sa ukupnim br eritrocita, vrednosti hemoglobina, serumskog gvožđa.
      povišen broj epitelnih ćelja u urinu mogu biti povišeni kod postojanja urinarne infekcije, tako da je nepohodno ponoviti fizičko hemijski (opšti pregled) urina i dati urin na urinokulturu.