Postovanje. Mozete li mi reci da li je potrebno redukovati ishranu i kojim je vitaminima dopuniti po pitanju ekcema. Takodje, zamolio bih za informaciju, posto je ekcem vrsta alergije, da li biste preporucili neki alergo-test? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Preporučeno je izbegavati kikiriki, orahe, čokoladu. Takođe je neophodna adekvatna nega kože, uljane kupke, mleka i kreme za telo sa visokim procentom uree, izbegavanje sintetičke garderobe, izbegavati crni donji veš. Javite se dermatologu koji će vas pregledati i eventualno uputiti na dalja ispitivanja, kao i dati detalje instrukcije vezane za vaš problem