Otac je imao trostruki bajpas pre 2 meseca. Kad smo trazili uput za kontrolu kalijuma (koji je predlozio kardiolog u otpusnom pismu) doktorka u dz je rekla da ima pravo samo tri puta godisnje da radi analizu krvi. Da li je to tacno? Hvala unapred. S' postovanjem

    Odgovoreno: 07. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Vaša doktorka je upravu. Međutim mi svakako u zavisnosti od stanja pacijenta i potreba mozemo da uradimo i češće. Kada su rezultati dobri i mi kao lekari znamo da do promena neće doći, radimo laboratoriju na 6 meseci. U vašem slučaju ako kardiolog sumnja na hipo ili hiper kalemiju mi tu analizu mozemo i pojedinačno da ponovimo, ako ste nadavno radili ostalo.