Poštovani, već duže vrijeme mi otiču noge. Prvo su to bili listovi, a potom i butine. Oteknu toliko da osjećam njihovu težinu, standardne farmerke ne mogu obući, bukvalno oteknu i do 3 cm u obimu. To se dešava i pri stajanju i pri sjedenju, nema razlike. Nikakve drugo simptome ne osjećam. Obraćala sam se svom izabranom doktoru, međutim, kaže da to može biti od bilo čega, dala mi je da uradim standardnu analizu krvi i tu je sve bilo u redu. Nigdje dalje me nije uputila, smatra da nema potrebe. Međutim, stanje se ne popravlja, čak je i gore. Imam 28 godina, 55kg, umjereno fizički aktivna (tri put nedeljno pilates) . Molim vas da me uputite kom doktoru bih trebala da se obratim i koje analize da uradim? Hvala unaprijed. Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Posetite ginekologa da bi proverio da li je sve u redu sa ciklusom i pokušajte da sagledate da li su ti otoci ciklični, imaju li veze sa slanijom ishranom, koliko mokrite, kakvo je stanje vena i pokušajte sa potpuno prirodnim čajevima koji će povećati izmakravanje. Naravno vodite računa da ne snizite mnogo pritisak. Ove tegobe mogu biti i bez uzroka.