Postovani, majka, 55 godina, vec 4 dana ima temperaturu 39 stepeni, koja nikako ne pada. Zali se na bolove u grlu jako, povremeno iskasljava sukrvicu u tragu, takodje ima bolove u predjelu lijevog bubrega i jajnika. Sinoc je bila u shp, primila infuziju nacl i diklofenak i. M. , uz napomenu da se danas javi svom doktoru. Danas kod svoga doktora takodje primila infuziju, radjeni nalazi: wbc 8. 5, lym#1. 0, mid#1. 1, grn# 6. 4, lym% 12, mid% 13, grn% 75. Rbc 4. 84, hgb 138, hct 0. 412, mcv 85. 1, mch28. 5, mchc 336, rdw 12. 5% , plt 266, pct 1. 8, mpv6. 9, pdw 0. 128. Se 15, suk 8. 7 /navece 7. 2, leuk +, ketoni ++, crp 81. Prepisana terapija panklav 3x svakih 8h, paracetamol 2x. Temperatura i dalje 39, pa je jos jednom bila u shp ponovo infuzija. Molim vas tumacenje nalaza i kome da se dalje obratimo. Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Nadam se da je danas bolje i da je delovao antibiotik. Rezultati su solidni, mada je potrebnan i pregled ginekologa, nalazi koji pokazuju bubreznu funkciju, analiza šećera i eventualno pregled orl specijaliste zbog sukrvice.