Molim vas da mi odgovorite kom lekaru specijalisti bih trebala da se obratim zbog zadrzavanja vode u nogama? Koji uzrok moze da izaziva zadrzavanje vode? Lekarka opste prakse je konstatovala da se voda zadrzava u nogama, prave se jastucici. Doktorka mi je prvo savetovala da pijem caj od persuna, to sam radila, ali nije dalo nikakvog rezultata. Posle toga me je poslala da uradim krvnu sliku i urin, rezultati su dobri-nista ne odskace niti je poviseno. Nije mi nista rekla, a meni je problem i dalje prisutan. Pijem po 2-2. 5 l vode dnevno i stalno imam utisak da sam zedna. Visoka sam 174cm, teska 80kg i kada sam radila merenja procenta vode, misica, masti u organizmu rezultati su bili sledeci-voda-46% ili 39l, masti 33% ili 30kg i misici 21% . Bmi mi je 26. 423. Da li su ti parametri normalni?

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da korigujete tj. Smanjite telesnu masu za 10 posto. Uzrok potkolenih otoka je mnogostruk od srčanih, bubreznih, vensih, idiopatskih, postraumatskih i td. Po izgledu, konzistenciji, polozaju će vam reći vaš lekar o čemu se radi i poslati vas na potrebne analize.