U predelu desnog rebrnog luka u projekciji donje ivice poslednjeg rebra pronadjen je manji fibrozit bez znakova hernije ni lipoma. Imam konstantne bolove u tom predelu i pokusala sam sa raznim mastima, lekovima i masazama ali bol ne prestaje. Javlja se svakodnevno sa jachim ili slabijim intezitetom. Sta je to fibrozit i da li on moze da prouzrokuje takav dugogodisnji i konstantan bol. Sta jos moze biti razlog bolova? Koja vrsta terapije bi mogla da ublazi bolove?

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Fibrozit je upaljeno fibrozno tkivo. Zbog toga je i bolno mesto na kome se nalazi. Ako ste pokušali sve procedure, posetite hirurga koji će vam reći nešto više o samom tkivu i mogućnosti njenog lečenja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #56997

    • Ja već godinama osjećam bolove na lijevoj strani ispod rebara, i ta bol se širi prema leđima. Centalno mjesto bola je ispod lijeve dojke, ispod rebara. Osjećam bol svaki dan, ponekad manjeg, ponekad višeg intenziteta. Obavila sam slijedeće testove, od kojih su svi negativni: rentgenski snimak i skener abdomena, kolonoskopiju, endoskopiju, magentsku rezonancu kičme, i razne preglede krvi. Frustrirajuće je to što mi niko ne može reći o čemu se radi, a moja bol ne prestaje nikako. Imate li ideju o čemu bi se moglo raditi???