Postovani,
    godisnje jednom uradim nalaze krvi i urina, nalazi od 15-17. 03. 2010. Su isti kao i 2009. Godine, ali su slijedeci izvan normale: glukoza 3, 2, holesterol 7, 3, trig 2, 69, zeljezo 28, 9, volila bi vase misljenje, napominjem da mi je i otac imao povisenu glukozu, a i mama mi ima, ali redovno kontrolise i regulise ga prehranom, jedemo istu hranu, brine me jer je kod mene ispod normale, nadam se da ce te imati vremena odgovoriti na moje pitanje, hvala

    Odgovoreno: 25. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da ponovo proverite vrednost šećera kako pre obroka tako i posle. Imate i povišenu vrednost holesterola i triglicerida te je potrebno da povećate fizičku aktivnost i izbegavate hranu bogatu masnoćom.