Postovanje, analizom krvi utvrdjeno mi je povecanja koncetracije mokracne kiseline od 496umol/l. Nisam pusac a alkohol retko konzumiram. Zamolio bih vas za savet kako da je vratim u normalne vrednosti? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Povišeni nivo mokraćne kiseleline moze dovesti do njenog talozenja i nastanka gihta. Njeno povećanje moze nastati ili usled prekomerne proizvodnje ili usled njene otezane eliminacije, hematološkog poremećaja, korišćenja diuretika i td. Dakle nije zahvalno bez pregleda, uzimanja dobre anamneze dati pravu dijagnozu i savet. U svakom slučaju smanjite unos mesa, iznutrica, sardela.