Postovani, dugo godina imam problema sa losom cirkulacijom u rukama i nogama. Toplije odevanje najcesce ne pomaze, ruke i noge su i dalje ledene po subjektivnom osecaju. Nije mi dovoljno osam sati sna, pa se cesto desi da spavam i po deset, dvanaest sati, iako sam prethodnu noc spavala dovoljno. Pospanost u toku dana se javlja i do te mere da se cesto uz izuzetan napor suzdrzim da ne zaspim u nekim pasivnijim situacijama, npr. Pri citanju, predavanjima, u sedecem polozaju. Ostali simptomi, manjak koncentracije, zaboravnost, prenaglasen umor, vrtoglavica pri naglom ustajanju ili u hodu. Rezultati analize krvi, tj. Gvozdja su pokazali odnos 9. 5 (10. 7-32. 2) . Da li imam razloga da u odnosu na ovaj rezultat posumnjam na anemiju? Koje jos analize bih trebala da uradim da bih utvrdila uzrok ovakvog stanja organizma? Inace, crvena krvna zrnca su pri svakom pregledu na donjoj granici, kao i hemoglobin. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Proverite i krvni pritisak koji po vašem opisu simtoma može da bude niži. Po nalazima vi ste na granici malokrvnosti. Popravite krvnu sliku, konzumiraje voće, povrće. Boravite što više u prirodi i bavite se nekim sportom koji najviše volite i koji vam najviše odgovara. Izbegavajte pušenje, masnu i začinjenu hranu kao i veće obroke. Jedite češće i pomalo.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #52791