Postovani, od pre nedelju - dve desilo mi se par puta, da se uspavam u podne u 6, a ustanem ujutru u 6. Juce mi se desilo da sam se uspavala posle rucka, tj. U 17 h, i ustala u 6 h za posao. Inace, pre dva meseca radila sam analize zbog povisenog pritiska (140-150/95-105) . Sve analize bile su u redu i ukljucujuci i eho bubrega i nadbubrega. Kardiolog mi je napisao dg. Sindrom hiperkineticum i prepisao bisoprolol 1/2 dnevno, 2 sedativa dnevno od 5 mg (pijem samo 1 dnevno, nekad i do 3/4) , bedoksin 2 dnevno. Pritisak je oko 120-130/80-95. Medjutim, ono sto me najvise brine je to sto spavam 12, 13 sati (obicno lezem oko 10-11, a ustajem u 6) , bez da se fizicki zamaram i inace sam slabo fizicki aktivna. Imam li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Nemate razloga za brigu. Dobro ste korigovali tenziju i puls. Verovatno je potrebno da se odmorite, tako da je i to vaše spavanje normalno. Pokušajte da promenite postepeno vašu fizičku aktivnost na preporuku lekara,