Postovani, moja majka je makrobioticar vec 10 god. I od pre dve godine njeni leukociti su ispod normale, 3, 5. Lekar joj je propisao imunal kapi, ali njeni leukociti su i dalje ispod 4. Ja licno se ne slazem sa tom idejom o ishrani i smatram da je to uzrok njenom padu leukocita i zabrinuta sam jer vec 2 godine njeni leukociti su ispod normale. Interesuje me koje lekove da koristi i da li treba da prekine sa ovom vrstom ishrane? Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ne bih vam pouzdano mogla reći da li je njena vrsta ishrane uzrok leukopeniji. Njeni rezultati nisu alarmantni ali bi bilo dobro pospešiti imunološki odgovor. Na tržištu postoje mnogi preparati. Nekad pomogne protektin, selen, oligogal sa selenom ili hromom, vitamin c. Pretpostavljam da su ostali rezultati krvne slike normalni i da nema nikakve tegobe.