Poštovani, neznam kojoj grupi bolesti pripada moj zdravstveni problem, tako da mi je važan odgovor od doktora koji mi moće savetom pomoći. Radi se o nagomilanom masnom tkivu sa desne strane struka, tako da moj struk u pojasu ne postoji što mi stvara probleme kod strukirane odeće i pantalona. Kada se dobro opipa to mesto dublje se nalazi jedna tvrda lopta koja pri jačem pritisku boli. To imam oko 10 godina, i pre 6 godine sam bila na ultrazvuk u jagodini gde su mi rekli da je sve u redu, da je obicno masno tkivo i da mladi koji nose dzins, uske farmerice itd. Od stezanja mogu to da dobiju. Ali, ako se pocne povecavati i boleti, odmah da se javim. Od pre mesec dana nemam mira, jer sam primetila da ispod desnog rebra imam zadebljanje, i bolne probode na tom mestu. Obzirom na moje godine (56) , osecam se dobro, radim normalno, imam ustaljeni tempo ali nazalost sa malo kretanja, ne jedem masnu hranu, i ne bolujem od nicega (secerna bolest, visiok pritisak, glavobolje, itd. . .) sve analize do sada su pokazivale dobro zdravstveno stanje pa bih zelela da cijem vase misljenje-koju analizu da uradim, sta da primenim protiv gomilanja masnog tkiva u telu, i koja nova zivotna pravila u mojim godinama da primenim. Unapred hvala / sendy

    Odgovoreno: 01. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da posetite lekara da vam opipa tu promenu ponovo. Takođe je potrebno ponoviti ultazvuk a koje analize treba da uredite odrediće vaš lekar. Nemate razloga za brigu ali ni odlaganje i neadekvatno lečenje.