Kako i dali se leci krvni pritisak koji je uzrok tome imam 49 godina unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Krvni pritisak se leči veoma dobro. Potrebno je uraditi ekg, laboratoriju i eventualno još neke analize. Uzrok se nalazi u veoma malom procentu i on može biti od srčanih, bubrežnih ili endokrinoloških bolesti. Ostali deo, njih oko 95% i ne nađemo uzrok i lečimo ga lekovima i savetom za promenom stilla života, izbegavanje stresa, soli, masnoće, gojaznosti. Dakle nemate razloga za brigu samo se obratite lekaru, danas postoje veoma dobri lekovi za hipertenziju.