Zeleo bih cisto da mi date savet, sta dalje. Imam 58 god i za sada sam zdrav, hvala bogu. Godinama sam se aktivno bavio sportom. Od pre deset godina nosim naocare samo za citanje, na daljinu vidim odlicno. . . Na sistematskom pre dve godine kod ocnog lekara skrenuta mi je paznja da imam promene na krvnim sudovima oka, daljom kontrolom receno je da imam dosta masti, masna jetra i krvni sudovi. . . Napominjem da sam vitak, bez sala, ali da sam bio sklon, teko, hajde da kazem hrani, cvarcima i preradjevinama. . . Sada su uradjeni rezultati, biohemija. . . Glukoza 5, 7. . Holesterol 6. 3, trigliceridi 1. 45, kreatinin 85. . . . Prvi put u zivotu se susrecem sa losim rezltom. . Sta ciniti. . . Hvala, unapred. . .

    Odgovoreno: 30. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Povišen vam je holesterol tako da je potrebno da promenite način ishrane, da regulišete fizičku aktivnost. Uvedite što više voća, povrća, ribe, pilećeg mesa bez kožice, obrano mleko, jogurt, izbacite masnoće a ako ne pomogne dijeta uvedite lekove za njeno regulisanje. Ti lekovi će polako ljuštiti naslage na vašim krvnim sudovima. Posavetujte se sa svojim lekarom i o uključivanju asirin protekta i naravno kontrolišite pritisak.