Postovani, pre desetak dana sam se javila lekaru opste prakse zbog povremenih bolova u grudnom kosu i presecanju u plucima. Poslala me je na rtg pluca i konstantovana je virusna upala pluca. Ja nisam imala nikakve jace simptome osim povremenog kaslja (nakasljavanje jednom dnevno ili jednom u dva, tri dana) , blage malaksalosti i bolova u zglobovima i mislila sam da je u pitanju manja prehlada. Prepisan mi je hemomicin od 500 mg i popila sam dve ture. Pri kraju druge ture simptomi kao da su se pogorsali - cesci kasalj i povisena temperatura (ne visa od 37, 2) , izrazenija malaksalost. Doktorka me je poslala kod pulmologa koji smatra da mi je hemomicin kao jak antibiotik jos vise oslabio imunitet i savetovao kucno lecenje u naredne dve nedelje (cajevi, voce, supe i mirovanje) . Poznanici koji su lekari rekli su mi da je trebalo da uzimam hemomicin da bi se sprecila neka dodatna bakterijska infekcija i da povisena temperatura sa tim nema veze, vec samo sa virusom. Da li mi savetujete da nastavim kucno lecenje (i dalje imam sve simptome) ili mi je potrebna dalja terapija? Hvala

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49465

    • Jadan onaj ko se razboli, doktori zatrpani papirima i mislima kako da što više zarade jer od plate ne mogu da žive, narod se razboljeva jer ni hleba nema dovoljno a tek stesova šta doživi u toku samo jednog dana! Nek nam je bog u pomoć.