Moj problem je visoka sedimentacija. Nalayima od 12. 06. 2009. G. Je utvr]ena 76, holesterol 5, 84 vldl holesterol 1, 55 a trigliceridi 3, 40. Uradio sam pregled srca a kardilog je nasao daimam visok krvni pritisak nasledno. Nalazi eho abdomena, od 29. 06. 2009. G. Su uredni osim peska u levom bibregu a zu; na kes, pankreas i jetra normalni kao i slezena. Me]utim doktor mi je prepisao tabl. Marocen od 500mg. I posle 22 dana sedimentacija je iznosila 60 a fibrinogen 5, 7 dok je ostala krvna slika u redu. Snimio sam i vilice i nisu utvrdjene upale. Analiza stolice je uredna kao i reuma test. Imam otok na zglobovima skocnog zgloba. Majka mi ima reumu. Imao sam upalu prostate ali se ona povukla lekovima jos pre prvih nalaza sedimentacije. Najnoviji nalazsedimentaije je 70 na dan 12. 11. 2009. G. Glukoza 6, 98 dok su ostali nalazi uredni. Sta znaci ovakovisoka sedimentacija i sta je uzrok.

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Sedimentacija je odraz obično zapaljenskog procesa u organizmu. Potrebno je da se nađe uzrok na osnovu pregleda. Možda je to zapaljenje tog zgloba ili prostate i td. Takođe morate korigovati holesterol, trigliceride i šećer, kao i hipertenziju. Dakle potražite pomoć svog lekara, korigujte ishranu i tenziju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #49464

    • Moj tata je imao problema sa visokim pritiskom. Pritisak je imao 200 / 120 kada je pao. Nije bio nikakav udar, jer dr. Nisu upućivali na to. Međutim, kada je povadio nalaze, sve u redu samo povisena sedimentacija 37/71. Pošto je uz pokazao da je prostata uvećana, dr. Internista prepisao je "visiren". Kada ih je popio, nakon toga sedim. 94/125.