Na šta može da ukazuje povišeni ldh (500) ? Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ldh se sagledava u okviru drugih analiza i tegoba. Ona je povišena kod stanja praćenih razgradnjom, nekrozom, kod povreda srca, crvenih ćelija, bubrega, skeletnih mišića, jetre, pluća, kože. Hemolitičkih anemija, inferkta, akutnih fazainfektivnog hepatita, hroničnih oboljenja. , dakle kompleksno tumačenje i u skladu sa problemom i pacijentom.