Pre dve nedelje mi je pozlilo u toku noci, imala sam povisen pritisak 179/110, trnula mi je desna ruka i prsti na stopalu. Smestili su me u bolnicu sveti sava. Uzeli su mi krv i rekli da mi je secer 20, 09 krvna slika: le 8. 4 er 4. 62 hb 143 ht 41. 3 pit 248 kreatin 81 urea 5. 4 gly 20. 09 holesterol 5. 5 trigliceridi 1. 3 na 137 k 4. 9 lekar mi je prepisao sledece lekove: maninil 3. 5 mg 1-0-1 gluformin 500mg 1-0-1 tulip 20mg 0-0-1 dijazepam 5 mg 1-0-1 ranisan 150mg 0-0-1 pritisak mi se stabilizovao i ne prelazi granice 140/80 gly po izlasku iz bolnice posle nedelju dana je bio 7. 0 pitanje: sta dalje da li ja imam dijabetis, sto mi niko nije rekao, i da li trebam izvrsiti jos neke pretrage. Na svoju ruku sam promenila ishranu i izbacila sve slatkise. Hranu spremam na vodi, jedem integlani crni hleb sa zitaricama. Ali ne znam nista vise od toga. Molim vas da me posavetujete sta mi je ciniti. Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da redovno kontrolišete šećer. Dobro je što ste promenili ishranu, a o daljem lečenju se obavezno konsultujte sa svojim lekarom i redovno idite na kontrole. Takođe merite pritisak nekoliko puta dnevno. Rezultate pokažite lekaru.