Poštovani, koliko vremena je potrebno da protekne da bi se pojavili prvi simtomi bolesti kod osobe obolele od svinjskog gripa nakon kontakta sa zaraženim? Kako razlikovati "običnu" prehladu, sezonski grip i svinjski grip? Hvala.

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Oko 7 dana. Obična prehlada je praćena sekrecijom iz nosa, gušoboljom, a grip bolovima u mišićima, malaksalošću, glavoboljom, kašljem, eventualno mučninom, temperaturom. Ove sezone preovladava meksički grip koji se po simptomima i ne razlikuje od sezonskog.