Postovani doktore moj decko koji ima 35 godina je danas radio ultrazvuk abdomena zbog povremenih blagih bolova u donjem desnom delu stomaka i blago se sokirao kada je cuo nalaz, koji je sledeci- jetra je homogena, pravilna, grublje strukture, ali homogena i hiperehogena. (inace ima povecan holesterol i trigliceride) . Apdl je 155mm. Fokalne promene se ne uocavaju. Pankreas je hiperehogen, homogen, voluminozniji. Slezina je homogena dimenzija 125x46. Desni bubreg je pravilan ali jako uvecan max167mm duzine, parenhima 26 mm sa blago naznacenim casicama- pri prepunoj besici bez znakova kalkuloze. Levi bubreg se ne diferencira. Mokracna besika je urednog zida i lumena. Prostata je homogena jasno ogranicena 29x39x30 /17, 4cm3. Nakon mikcije blaga staza u desnom bubregu i dalje se uocava ru30ml (prepuna besika u startu) . Inace je pre mesec dana imao u urinu 10000 enterokokus fekalis. Vec duze vreme cesto mokri. Ostali nalazi krvi i urina su u redu osim sedimentacije 16. (rezultati od pre mesec dana.) mene najvise zanima kako vam se cini taj preostali desni bubreg da li je zdrav i koje bi ste dalje preglede ili neku vrstu lecenja savetovali. I da li je pankreas u redu. Hvala unapred na vasem odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #46052

    • Moj sin ima 12 godina i bio je na ultrazvuku stomaka i imam pitanje za vas: na papuru pise da je slezina normalnog polozaja, nesto voluminoznija. Sta to znaci. Hvala unapred.