Postovani doktore, imam 75 godina. Infarkt sam imao 1993. God. Od tada uzimam redovno lekove (concor od 5mg 1/2 ujutru i 1/2 bromazepana od 3mg i tulip od 10mg 1 tableta uvece. U 1997. Godini operisana mi je aneurizma aorte, a 2008. God prostata i ya sada sa tim nemam problema. Uredno kontrolisem urin i obicno bude " u redu". Ima malo bakterija, epitelnih celija i leukocita, ali moj lekar kaze da je to za moje godine normalna pojava. Medjutim, u zadnjoj analizi uz gore navedeno pojavio se i keton (+) . Sta to znaci, od cega to nastaje, kako spreciti njegovu dalju pojavu i kakve posledice ta pojava izaziva? Osim toga krv, takodje redovno dajem na analizu. Do sada je tu i tamo bivalo sve u redu. Medjutim, zadnja analiza krvi je izgledala ovako: glukoza 5, 3 urea 7, 1 holesterol 5, 01 trigliceridi 2, 17 s-alt (gpt) 16 s-ast (got) 23 s-gama - gt 56 brine me veliki broj gama-gt u odnosu na dozvoljeni, pogotovo sto je u analizi pre 5 meseci taj broj iznosio 48 sto znaci da taj broj stalno raste. Od cega to nastaje, kakve su posledice njegovog povecanja i na kraju kako spreciti to povecanje?

    Odgovoreno: 06. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Keton u mokraći govori o šećeru u krvi. Što se tiče ggt on moze biti od lekova, ili tegoba od strane jetre te se obratite lekaru. Vama su alt, i ast normalni tako da mislim da nema ozbuljnijih problema.