Poštovani, htela bih da postavim pitanje vezano za zdravstveno stanje moje bake koja je u 82. Godini života. Vadila je nalaze urina i krvi i doktor je obrazložio da je sve dobro osim nedostatka gvožđa kao i loše sedimentacije. Moje pitanje je da li je izvesno da je reč o postojanju nekog maligniteta ili možemo da se nadamo da i drugi uzročnici mogu da dovedu do ovakvog stanja, i šta savetujete u ovakvim slučajevima što se tiče preduzimanja daljih koraka ispitivanja organizma? Sada pije tablete koje nadoknadjuju nedostatak gvožđa, i uz pomoć kučne nege se povratila i bolje se oseća ali i dalje povremeno oseća slabost. Unapred zahvaljujem na vašem odgovoru

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ništa vam konkretno ne mogu reći. Moze biti govora o oboljenju zeluca, creva, bubrega, eventualnom malignitetu ili anemiji. Lekari kućne nege su jako iskusni tako da će vam oni reći o čemu je najverovatnije reč kod vaše bake.