Dobar dan, imam 22 godine i htela bih da vas zamolim da mi protumacite laboratorijski nalaz krvi i objasnite sta znace izrazi hgb, hct, mcv i mch. Vec duze vreme (vise od 4 godine) imam anemiju i pre neki dan sam vadila krv i ovo su rezultati hgb = 106, hct = 0. 314, mcv = 75. 2, mch = 25. 4, s-fe = 7. 8 i glucose liquicolor = 4. 7. Unapred hvala. Prijatno,

    Odgovoreno: 09. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Hgb je hemoglobin, hct je hematokrit, mcv je prosečni volumen telašca, mch je srednja vrednost hemoglobina, fe je gvozđe. Dakle sve su to rezultati na osnovu kojih mi dijagnostifikujemo, lečimo i zatim, kao u vašem slučaju pratimo anemiju.