Molim vas za savet u vezi vakcinacije protiv " novog gripa" ah1n1. Da li vakcinacija moze da isprovocira pojavu psorijaze, ako postoji predispozicija za obo; jevanje od ove bolesti po osnovu nasledjivanja od roditelja.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Opšte kontraindikacije za primenu vakcine su febrilno stanje, preosetljivost na komponente vakcine, preosetljivost na jaja. Perje, živinsko meso. Neželjena dejstva kratkotrajna febrilna stanja, bez ikakvih posledicaili lokalna reakcija na mestu uboda u smislu crvenila, otoka i bola. Dakle odgovor bi bio, ne.