Ako neko oboli od novog gripa, a primio je vakcinu za sezonski grip, da li će u tom slučaju simptomi biti pogoršani ili blaži? Došla sam do obe informacije i ne znam šta da mislim, zato u pomoć! Pozdrav

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Trebalo bi da budu blaži pošto je sezonsa vakcina bila trovalentna (inaktivisani celi virusi influence a (h1n1) , a, (h3n2) i b. Ipak uključite i značaj zdravstvenog stanja svakog pacijenta pojedinačno.