Poštovani veoma mi je bitno da u što kraćem roku date odgovor na moje sledeće pitanje, stvar je veoma ozbiljna. Mislim da sam sam oboleo od od ovog novog pandemijskog gripa (imao sam 3 dana temp. Preko 38. 5, suv kašalj, upalu grla, promenu glasa) . Sada nemam više visoku temperaturu ali imam suv kašalj i simptome upale pluća. Trenutno pijem lek koji mi je prepisao lekar opšte prakse cefaleksin. Da li panklav može da pomogne kod upale pluća izazvane ovim novim gripom, ili ću morati u bolnicu i da mi daju tamiflu, da li je možda za tamiflu kasno? Šta mi predlažete? Simptome sam primetio u nedelju 8. Novembra. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Nemate razloga za brigu. Vi ste već u fazi oporavka te vam tamiflu i ne treba. Odmarajte, nastavite sa cefalexinom, uzimajte vitamine i biće sve u redu. Ako kojim slučajem dođe do nekih promena javite se svom lekaru.