Postovani, svako jutro iskasljavam sljam koji je braonkasto-zelenkaste boje, nekad bude i krvav. Pluca sam slikala, nema nista, ja osjecam bol u predjelu zeluca, i grudnog kosa, nekako me zari i pece. Ne znam da li je to povezano sa ovim iskasljavanjem. Osjecam kao da imam knedlu u grlu dok to sa velikim naporom ne iskasljam. Grlo me ne boli. . . Ne pusim. Takodje me pece glava, i nekako kao da trne. . . Da li to moze biti posledica vratne kicme, jer imam okostavanje. Ja i muz se lijecimo od steriliteta, i ako su ginekoloski nalazi svi ok. Radila sam i uzv abdomena i bubrega, i on je ok. Sedimentacija mi je dug period ubrzana, krece se od 16/30 do 40/78, razlog nismo otkrili i ako sam radila dosta nalaza. . . . Sve je ostalo u redu. E sad da li ona moze biti posledica reume, jer mi je dr. Kod kojeg sam isla na vjezbe za vratnu kicmu rekao da sam reumaticna? Jedan period sam bila prilicno nestabilna psihicki, i racunam da su svi navedeni problemi posledica toga, ali ipak kako da rijesim svoje probleme?

    Odgovoreno: 14. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da date ispljuvak na pregled. Takođe nije loše i da se vaše smetnje sagledaju i od strane gastroenterologa u smislu gastrita ili ezofagita. Po simtomatologiji vaše tegobe nisu vezane sa reumatskim problemima. Moglo bi biti i elemenata nezrogenih problema ali ipak ispitajte i organske stvari.