Postovani doktore, pronadjena mi je bakterija u urinu-esherihija coli. Doktor mi je prepisao monural, a nakon toga dve kutije palitrexa. Uradjene su mi analize i rezultati su bili dobri. Nakon tri dana od zavrsetka sa palitreksom dobila sam temperaturu 38, bol u grlu, kasalj, malaksalost i glavobolju. Isti lekar mi je uradio analize krvi i dijagnostikovao bakterijsku infekciju, za koju mi je prepisao hemomicin. Nakon dva dana uzimanja hemomicina temperatura mi nije spala ispod 37. 3, a upala besike se povratila. Danas sam posetila istog, pa posle ponovne analize krvi dobila sam dijagnozu virusa, tj. Gripa, najverovatnije svinjskog. Ukinut mi je hemomicin, a dat monural i durofilin. Interesuje me, kako sam preko bakterijske infekcije mogla da dobijem i virusnu i koje je pretrage potrebno obaviti da bi se utvrdilo postojanje svinjskog gripa. . . . I sta u ovom slucaju sa besikom, kako je leciti. Majka sam dvoipogodisnjeg decaka, pa je samim time moja zabrinutost jos veca. Mollim vas da mi odgovorite. Unapred zahvalna marija milovanovic

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nažalost moguće je i nakon virusne dobiti bakterisku infekciju ili obrnuto. Uradite ponovo urinokulturu, a što se tiče dokaziovanja svinjskog gripa mi to rutinski ne radimo. Nosite masku, redovno provetravaje prostorije, perite ruke i pokušajte da se izolujete i smanjite kontak sa malim detetom. Naravno poštujte savet i terapiju svog lekara.