Poštovani, skorašnja analiza krvi pokazala je sledeće rezultate: leukociti 4. 8, eritrociti 4. 51, hemoglobin 87, hematokrit 0. 293, mcv 65, mch 19. 2, mchc 295, rdw 15. 4, trombociti 248, mpv 9. 7, limfociti 41. 6, s-gvožđe 2. 5. I ranije sam imala sličnih problema i uzimala razne preparate gvožđa (od kojih imam mučnine i bol u stomaku) , posle čega se rezultati poprave, ali posle izvesnog vremena sve je po starom. Interesuje me šta bi mogao biti uzrok ovakvog stanja. Srdačan pozdrav, emina

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Uzrok bi bio ili nedovoljna apsorpcija ili veliki gubitak gvozđa putem krvi. Dakle potrebno je anemiju potpuno kontrolisati i lečiti pod nadzorom vašeg lekara. Pronaći uzrok a zatim sprovoditi terapiju i redovnu kontrolu.