Koliko moze da traje staracka demecija i da li je nasledna? Pored demencije moj tata boluje i od bolesti bubrega i secera. Sa dijalizom je poceo pre 3meseca, terapija mu je 3 puta nedeljno. Dijabeticar je poslednjih 10god. Hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nema prognoze za demencu. Smatra se da u malom procentu ima uticaja i nasleđe. Ona moze nastati i od somatskih uzroka kao što su dugogodišnja hipertenzija, parkinsonizam, metabolički poremećaji. Dakle prognoza zavisi od dobrog lečenja dijabeta, bubrega i mozdane funkcije.