Postovani, ja vam se opet javljam, sa molbom sada da mi kazete sta da radim jer sada imam bolove na desnu stranu trbuha, a bol se siri prema zadnjeg desnog bubrega, a ujedno stomak mi se toliko mnogo naduvao i osecam se kako da ne mogu da disem kad uzimam vazduh i ne mogu da se navednem da zavezem cipele. Noge su mi otekle tako da kad prstom pritisnem tako i ostane rupa na nozi jedno minut. Ova sostojba traje vec mesec dana, posla sam kod doktora na eho i rekli su mi da mi je izrazito zamasten crni drob, da su bubrezi u redu????? Sta bi moglo onda da me boli pozadi u predelu bubrega? Cak i kod karlicne kosti nadole i prema rebara nagore se siri taj bol (na zadnjem delu) . Labaratoriski naodi su mi dobri osvem trigliceridi alt ast za duplo veci. Uzimam silimarin, ali mi otok na nigama ne spada. Inace nemam problema sa mokrenjem, nemam infekcije ni na mokracnih puteva. . . . Ne znam sta da radim. . . . Znaci da rezimirzm. . . Operisana sam od kamen u zucnoj kesi i otsranjena mi je zucna kesa (klasicni zahvat) pre godinu dana. Posle toga sam imala post operaivne probleme sa hipotireozom ali najbitno je da mi se trbuh poduvao kao da sam u 9 mesecu trudnoce (toliki je) neverovatno ali tako je. Bolove koje imam pre nekoliko meseca su mi rekli da imam pamkreatit (amilaze previsole 332) , kompjuterski snimak pokazao zeludacna hernia, i da sada ipak imam bolove (prethodno gore navedene) . Da napomenem da vec 5 meseci ne dobijam mesecni ciklus. Odjednom je prestao i sada dobijam neke toplotne branove. Imam 42 godkako to da je moguce da sam u menopauzi jos sa ovim godina? Kako da ispitam dali je to? Izvinite na losu gramatiku, ali bi vam bila zahvalna kada bi miodgovorili podetalno sta se samnom zbiva ista da uzimam. Unapred zahvalna, suzana.

    Odgovoreno: 01. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da hitno odete kod lekara da se pronađe uzrok vašeg otoka stomaka. On može biti od štitnjače, bubrega, hipoproteinski, ginekološki. Potrebno je ozbiljno ispitivanje i lečenje. Vi ste mlada žena i odmah se obratite lekaru.