Postovani. Pre tri nedelje me uhvatila blaga kijavica, koja je za par dana presla u jacu prehladu, pracenu jakim kasljem. Konsultovala sam se sa prijateljicom koja je inace lekar opste prakse, i preporucila mi je hemomycin. Ispila sam kapsule i osetila olaksanje na dva tri dana. Posle 5-7 dana, kasalj nije sasvim prestao, i pocela su da me bole ledja i grudi, pa sam po savetu uzela panklav. I opet nisam otisla kod lekara. . . . Sinoc sam zavrsila sa kapsulama. Jos uvek imam srednje jake bolove u ledjima, posebno u torakalnom delu, mada se i inace patim sa kicmom, i ne jake, ali konstantne bolove u grudnom koshu, , nekada mi se ucini da me srce boli. Nemam otezano disanje niti ziganje pri udisanju, , temperaturu nisam ni imala. Do polovine dana funkcionisem odlicno, a onda sam drugi deo dana umorna i bol u ledjima se pojacava. Inace imam i aritmije, koje su nesto cesce sada i pored terapije prpranololom. Da li je moguce da je virus ipak napao pluca, iako je kasalj sveden na minimum? Koliko jos da tolerisem, da tako mora, i da su virusi uporni. . . ? Da odmaram i ne mogu dovoljno pored troje dece. . . Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Vaše tegobe su verovatno kombinacija viroze, problema sa kičmom i dodatno sa aritmijama tako da vam savetujem pregled lekara, on će na osnovu nalaza, ekg i laboratorije postaviti dijagnozu a tako će vam dati i adekvatnu terapiju.