Da li mogu u kucnim uslovima dati vakcinu vaxigrip. . . . . Odnosno da li postoji mogucnost da se dobije alergiska reakcija?. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Kao što znate na svaki preparat je moguća alergiska reakcija. Kod vaxigripa postoji kontaindikacija alergija na jaja i perje i nekoliko relativnih kontraindikacija, mi ovu vakcinu dajemo u kućnim uslovima kod starijih, nepokretnih pacijenata pod konptrolom lerkara i medicinske sestre te pri sebi uvek imamo antišok. Do sada nikad nismo imali alergisku reakciju.